39 položek celkem

Cena

12992449
112992449

Značky

Barva

Délka šatů

Kapsy

Rukávy

Velikost

Výšivka

Položek k zobrazení: 39
Volné šaty MILLIE, šedo bílé květy
Novinka
+ další
Kód: 24643/ED/M/100
Bavlněné dámské volné šaty DENA, barevné vlny
+ další
Kód: 23692/L/TMA/110
Volné dámské šaty MELISA, modré vzory
+ další
Kód: 23386/M
Volné dámské šaty MELISA, růžové květy
+ další
Kód: 23383/M
Červené letní šaty DENA, výstřih V, mušelín, pásek
+ další
Kód: 23356/CER7
Dámské šaty MERCY, žluto oranžové květy
+ další
Kód: 23141/L
olivcerna
+ další
Kód: 22185/CER
Bavlněné petrolejově modré volné šaty OLIVIE, dlouhé rukávy
od 1 799 Kč
+ další
Kód: 22182/PET
Dámské šaty volného střihu DENA, kapsy, mozaika
+ další
Kód: 20594/FIA4
Bavlněné černé dámské šaty volného střihu DENA BASIC
+ další
Kód: 20381/CER26

Volné šaty jsou šaty rovného střihu, které nepřiléhají k tělu.

Tento typ šatů, můžete nosit hladce splývající a nebo doplnit páskem.

Dámské volné šaty se vyrábějí z nejrůznějších materiálů.

V letních měsících nositelky oceňují především kvalitní přírodní materiály a oblíbená je především bavlna.

Dámské volné šaty ze směsových materiálů si většinou rovněž zachovávají kvalitní fyziologické vlastnosti (jako je odolnost proti pocení, prodyšnost) a syntetická příměs dodává šatům lepší estetické vlastnosti (např. se šaty méně mačkají, látka je stálobarevná).

Dámské šaty volného střihu se hodí jak  do letních měsíců, kdy je můžete doplnit balerínami nebo sandálami, tak užijete volné šaty i v zimních měsících. Zvolte šaty z teplejších materiálů a můžete je doplnit kozačkami, šálou a pletenými doplňky.

Volné šaty mají mnoho podob - jednou z nich je i např. tunika, či tunica. Tunika je jednodílný oděv, který předcházel dámským šatům. Tunika má přes 3000 let starou historii. V dějinách odívání najdete početný zástup různých verzí, jak tunika vypadala. Popisy tunik vycházely z prostých rouch Bybyloňanů přes splývavé tuniky starověkých Římanů až po středověké tuniky zhotovené z hrubé vlněné látky.

V Římě byla tunika domácí košile nebo spodní šat, zvaná též „tunica intima“. Tunika byla původně ze dvou obdélníkových kusů látky, obvykle lněné nebo vlněné. Na ramenou se oděv spínal sponami. Později se oba kusy látek na ramenou a na bocích sešívaly. Tunika měla často krátké rukávy, ale nosila se i delší rukávy. Především v chladnějším období se nosila tunika s dlouhými rukávy.

Ale přenesme se do 21. století, kdy tunika je oblečení převážně pro ženy.

Stále si tunika zachovává původní charakter – je to volný vzdušný oděv. Dámská tunika je oblečení, které se tvarem podobá volné halence nebo krátkým šatům, ale pro svou oblíbenost si tunika vytvořila vlastní kategorii a má místo v šatníku každé ženy. V současné době se tunika často doplňuje kalhotami nebo je ženy nosí k legínám.

 

Tunika, která má např. aplikaci, zdobení se hodí pro společenské příležitosti. Taková tunika si žádá i společenské boty, např. na podpatku. Doplnit je  můžete šňůrou korálů nebo hedvábným šátkem.

Dámské volné šaty nabízíme jednobarevné i vzorované.

Délku šatů si můžete zvolit.

Dámské volné šaty mohou být s krátkými rukávy. U nás jsou dostupné i šaty s ¾ rukávy. Oblíbené a často poptávané jsou i volné šaty s dlouhými rukávy.

Volné šaty si našly své čestné místo v šatníku žen, které rády skryjí svůj zadeček pod volný oděv. V posledních letech jsou velmi žádané i mezi mladou generací, protože oblečení typu "over size" je v poslední době velmi trendy.