Sukně – jak si vybrat sukni k typu vaší postavy

V e-shopu www.SatySukne.cz je široká nabídka všech typů sukní. Sukně by měla být základ šatníku každé ženy, tak vám poradíme, jak si vybrat tu správnou sukni pro váš typ postavy.

Položme si jednoduchou otázku na úvod – dokážete říct že víte, jaká sukně sluší vaší postavě?

DSC_6652

Ať už máte jakékoli rozměry, oblékáte se do štíhlých nebo nadměrných velikostí, rozhodujícím faktorem pro výběr sukně, která Vám bude slušet, je vždycky tvar těla. Řada žen se mylně domnívá, že mají – li pár kilo nadváhu, automaticky spadají do skupiny zaoblených, výrazně tvarovaných postav. Možná, že se opravdu můžete pochlubit poprsím přesahující průměr, kulatým bříškem nebo plným zadečkem. Avšak základním vodítkem pro tvar zůstává vnější silueta z čelního pohledu.

Výběr dokonalého kousku oblečení je pro každou ženu něco jiného. Pro výběr sukně musíme znát vlastní křivky a tvar postavy. To, co vypadá perfektně na fotografii nebo na jiné ženě, vůbec nemusí vyhovovat typu vlastní postavy. Zároveň se při výběru sukně musíte soustředit na vlastní styl a osobitost.

DSC_6594     DSC_6711     DSC_6729

Módní trendy sleduje většina žen a je spousta takových, které jsou při výběru oblečení v koncích. Rozumět svým proporcím a umět se podle toho obléknout je přitom základ, bez kterého váš styl nebude nikdy perfektní.

Takže honem do prádla a pojďte se trochu prostudovat. Abyste správně zhodnotily obrysy těla a následně si si vybraly správnou sukni, tak se potřebujete vidět od hlavy k patě. Doporučuji podprsenku a kalhotky do pasu, neboť ty přesně vyznačí přírodní linii pasu, vyhraní délku hrudního koše a obtáhnou boky.

Je důležité umět si vybrat sukni, ve které se budete cítit pohodlně ale zároveň sexy a přitažlivě.

Vždy zvýrazněte na své postavě na to, co Vám příroda nadělila krásné a snažte se potlačit to, co už tak dokonalé není.

Žena, která má postavu s plnějšími boky, musí myslet na to, jak upoutat pozornost na štíhlý pas. Postava s bříškem naopak musí upozornit na své štíhlé nohy. Na každou postavu se hodí jiná sukně. Sukně, musí na vaší postavě působit harmonicky a musí vyvážit postavu proporčně.

Ať už máte postavu jakoukoli, pořád mějte na paměti 3 zásady:

– co je na vášem těle nejkrásnější, musíte zrůraznit

- co je nedostatek, zkuste skrýt

- co nemáte, můžete opticky dotvořit oděvem (úzká ramena, malé poprsí)

 

V článku se budeme věnovat tomu, jak si vybrat sukni ke svému typu postavy.

Budeme se soustředit na čtyři hlavní typy postav:

- Hruška

- Jablko

- Přesýpací hodiny

- Okurka

Nejdřív správně posuďte svůj typ postavy a pak si v e-shopu vyberte ty správné sukně.

Finalni

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tvar Hruška (postava písmene „A“)

Pro postavu tvaru hrušky je charakteristická útlá horní polovina těla, výrazný pas, širší stehna a plnější zadeček.

Musíte zdůraznit Vaši hlavní přednost a to je krásný dekolt a štíhlý pas.

Noste větší výstřihy, zdobení a korále, šály a šátky a nabírané rukávy. Zvýrazněte ramena ramenními vycpávkami. Opticky vyrovnají rozdíl mezi horní a dolní polovinou těla a postava bude vypadat rovnoměrně.

Topy noste upnuté a sukně takové, které zamaskují větší zadeček. Držte se pravidla, že sukně musí končit v nejužším místě Vašich nohou.

Sukně volte vždy jen mírně rozšířené. Váš pas se zdůrazní a zanikne rozdíl mezi rozměry ramen a boků.  Vy můžete zdůrazňovat pas, ale nikdy nenoste sukně bohatě nabírané v pase. Vhodné jsou áčkové sukně bez skladů a bez kapes.

   12050-6   12101

Vhodné jsou i áčkové sukně do pasu. Jsou mírně rozšířené ke kolenům. Pas sukně je ve stejné barvě jako vrchní materiál sukně.

19658

 

Vyhýbejte se detailům v oblasti zadečku - vhodné pro vás nejsou zdobení v oblasti boků, kapsy, sklady, nabírání.

Nenoste krátké sukně, zvolte raději sukně ke kolenům - sukně má vždy končit v nejužším místě vašich nohou.

Vhodné jsou sukně, které mají zdobení v dolním kraji - to odvede pozornost od širšího zadečku - například sukně s výšivkou.

Horní část těla oblékejte do světlých odstínů.  Sukni si naopak vyberte tmavší a jednobarevnou. Vyvarujte se bokových sukní. Sukně posazujte vždy do pasu. Vyvarujte se divokého vzorování v oblasti zadečku.

Pro postavu tvaru Hruška je velmi lichotivý střih dílové sukně, která má opticky zeštihlující efekt.

klin   pul2

Pro tvar hrušky je vhodná pouzdrová sukně, kterou si dáte do pasu - upozorníte na úzký pas. Pokud má sukně zdobení u kolen - odvedete pozornost od většího zadečku.

19718

Máte-li silné i nohy – barevně vše sjednoťte od pasu dolů, nenoste přiléhavé sukně a příliš tuhé materiály.

Dlouhé sukně Vám budou lichotit v případě, že sukně bude splývavá a v tmavé barvě. Dlouhé sukně jsou vhodné spíš pro vyšší postavy. Zlaté pravidlo je, čím plnější postavu máte, tím zvolte splývavější a tmavší materiál a zapomeňte na velké vzory.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tvar JABLKO (postava písmene „O“)

Postava typu jablko má problematický střed těla, nedefinovaný pas. Nohy i horní část těla jsou oproti středu těla štíhlejší.

Hlavním znakem tohoto tvaru těla je nevýrazný pas. Možná se přece jen nepatrně rýsuje, ale když těsně připažíte, postranní linie tvoří téměř svislou přímku. Narodila jste se s širokým hrudním košem a relativně úzkými kyčlemi a pánví. Máte štíhlé paže a širší záda. Postava typu Jablka má středně velké nebo velké poprsí.

Soustřeďte se na Vaše přednosti – dekolt a štíhlé nohy. Slušet vám budou volnější oděvy, které zamaskují větší bříško.

V horní části těla potřebujete prodloužit, proto jsou pro vás vhodné hlubší výstřihy a tmavší materiály.

Skvělé jsou tuniky s větším výstřihem, které končí s úzkém místě vašich boků.

Minisukně si můžete dovolit v případě, že máte pěkné štíhlé nohy.

    12125

U rovných postav nadělá největší zlo široká sukně stažená v pase a ještě doplněná páskem. Tím přímo ukazujete na fakt, že nemáte žádný pas. Rovněž se vyvarujte modelům „přeštípnutým v pase“ a sukním s vysokým pasem. Vy potřebujete rovnou siluetu nebo mírně rozšířený střih ke kolenům.

Sukně rovného střihu, nebo sukně mírně do áčka. Nejlépe, když rovné sako, svetr nebo halenu necháte volně splývat přes sukni či šaty. Rovněž u šatů se držte hladkých, rovných střihů, bez pásku či ozdob v pase.

05-Hladka-ackova

Noste splývavé materiály. Sukně může mít výraznější vzory, ale vrchní polovina těla by měla být zahalená v jednobarevném topu. Máte plnější bříško, to halte do černé, ale máte menší zadeček a štíhlé nohy, tak na ně upozorněte výraznější barvou nebo vzorem.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tvar PŘESÝPACÍCH HODIN (postava písmene „X“)

Ženy s postavou přesýpacích hodin mají asi výběr oděvů nejjednodušší. I když nemáte postavu 90-60-90, tak Vaše postava je souměrná. Máte větší prsa, plnější zadeček a úzký pas.

Vytěžte maximum ze štíhlého pasu, který báječně zdůrazníte rozšířenými sukněmi.

Postavě typu přesýpacích hodin sluší trička a halenky dovnitř sukně a pas sukně by měla mít v nejužším místě pasu.

Vaše postava je velmi ženská a mezi muži je to neoblíbenější typ postavy. Sukně, které Vám budou slušet nejvíce, jsou pouzdrové sukně, sukně do pasu nebo s vysokým pasem.

Úzký pas vynikne v půlkolové sukni, kterou necháte volně splývat přes větší zadeček.  

20129-1 19532a aer

 

         

Držte se pravidla, že sukně musí končit v nejužším místě Vašich nohou.

 

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tvar OKURKA (postava písmene „H“)

Rovná postava (bez pasu a boků) – připomínající tvar okurky.

Máte - li rovnou postavu bez znatelných boků a pasu, jedná se o typicky chlapeckou postavu, která ale může být i silnější.

Vy se soustřeďte na to, jak vytvořit opticky ženské křivky. Platí zde pravidlo:,, Co nemáte- opticky vytvořte."

Horní polovinu těla halte do upnutých vršků, sukni zvolte širší. V případě že jste vysoká je pro Vás ideální dlouhá volánová sukně v cikánském stylu.

04-Volankova

Noste široké kolové sukně. Vy si můžete dovolit balonové sukně, které Vám opticky přidají centimetry v oblasti boků a volánové sukně, které Vám pěkně dotvarují postavu.

15398-2     11372-2    12389

Pokud jste hodně štíhlá, tak se nebojte bohatě volánových sukní a řasení.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Všechny typy sukní, které jsme vám v článku představili, máme v e-shopu www.SatySukne.cz.

Rada na závěr: Vždy nejdřív poznejte svou postavu a pak si vyberte si sukně tak, abyste se v nich cítila hlavně pohodlně.

A nezapomínejte, k ženám patří ŠatySukně.