O nás

Jak to všechno začalo ...
 

Dovolte mi, abych se představila. Jmenuji se Radka Kudrnová a e-shop ŠatySukně vedu už od roku 2011. Pár let jsem prodávala své výrobky i na portálu Fler.

E-shop je jako moje další děťátko. Vychované od miminka.

Dlouhou dobu jsem všechny výrobky šila sama, pak mi začaly se šitím pomáhat švadleny.

Nyní už jsme tým a bez holek okolo mě, by e-shop jen těžko mohl fungovat.

S podporou své rodiny, především manžela Davida, e-shop rozvíjím a realizuji si tak své sny.

Náš e-shop má jednoduchou filosofii – dělat pěkné věci, za kterými si stojíme.  Děláme je srdcem a nejlépe jak umíme.

Snažíme se inspirovat ženy, aby často a s radostí nosily šaty a sukně.

Více o našem poslání se dočtete zde.

103861625_2607443942916537_6546154290516577734_o

 

Všechny plyšáky mám už oblečené, tak co teď?

Už na základní škole jsem si šila oblečky na panenky a pletla všem plyšákům šály. Po ukončení „devítky“ jsem nastoupila na oděvní průmyslovou školu – obor oděvnictví. Naučila jsem se šít a jednoduše mě to chytlo. Líbilo se mi, jak něco vytvářím podle svých představ. Se střední školou jsme se účastnily nejrůznějších přehlídek, moje modely byly součástí prezentovaných kolekcí a bylo mi jasné, že touhle cestou chci jít…

Přehlídka Prostějovská jehla

Nevěděla jsem přesně, co chci dělat, ale věděla jsem, že to musí souviset s textilem. Po maturitě jsem nastoupila na Vysokou školu technickou v Liberci - bakalářský obor Technologie a design. Byla to technická škola, takže mě neminula statistika, fyzika apod. ale nejvíc mě bavily ateliéry a dějiny umění. Bakalářská práce se týkala prostorového pletení – tvořila jsem pletené obrazy a doplňky do bytu novou technologií. I to byla parádní zkušenost. Další mé kroky vedly na navazující studium – obor Produktový management mi přinesl nové informace o obchodu a marketingu.

Moje první prodaná sukně

V té době jsem bydlela na koleji v Liberci a domů do Neratovic jsem se vracela jen na víkendy. Po pár zkušenostech s prodáváním v obchodech, modelingem a práce ve fitku jsem si řekla, že bych ráda něco tvořila rukama a ušila svou první sukni a vystavila ji na portálu Fler. Na profil jsem přidala i další sukně a za několik týdnů se začaly prodávat. Nebylo to nijak velké množství, sukně jsem šila a fotila o víkendech ale měla jsem radost, že si přivydělávám tím, co mě skutečně baví.

Po ukončení magisterského oboru jsem se rozhodla, že nebudu hledat žádné zaměstnání a vrhnu se na sukně pořádně.

Založila jsem si e-shop www.SatySukne.cz s představou, že budu šít jen sukně a šaty. Jak už to bývá, nic není tak, jak si člověk na počátku myslí a k sukním a šatům přibyly i další kousky oblečení - kalhoty, trička, čepice a další. Stále si říkám: ještě že slovo „šaty“ je tak obecné a skryjí se za ním i další oděvy.

Po vysoké škole bylo na šití spoustu času a e-shopu jsem se věnovala naplno.

Ateliér

Osud tomu chtěl a v roce 2014 přišla krásná zpráva – čekala jsem děťátko.

Práce v e-shopu

S manželem jsme se přestěhovali do většího bydlení, kde jsem si vybudovala atelier a větší dílnu s kanceláří a e-shop frčel dál.

Dál jsem jezdila prodávat i na trhy.

Jak skloubit malé děti a práci na e-shopu?

V současné době máme děti tři - k Marušce přibyl ještě Vojtíšek a Matěj.

I když jsem obklopená týmem lidí, tak práce na e-shopu je stále hodně.

Pracuji především dopoledne, kdy jsou starší děti ve školce a s nejmladším synem je manžel doma. Odpoledne trávím čas s dětmi a manželem společně, protože večer manžel odjíždí do práce.

Každá rodina má nějak nastavený režim a ten náš je možná prochu nestandartní, ale funguje:)

Večer, když děti uložím do postýlek, tak zasedám k e-mailu (proto Vám chodí odpovědi hlavně po večerech) a nebo fotím nové produkty do e-shopu.

E-shop má spoustu segmentů, na které se člověk musí soustředit a věnovat se jim. U nás je to výběr a shánění materiálů, práce se švadlenami, samotná výroba, prodej, expedice, sociální sítě a marketing (aby se o nás i vědělo, že jo:), ateliér, vyšívání desénů, focení produktů a samotná struktura e-shopu, která je někdy tak složitá, že mi jde hlava kolem:-D

Mít e-shop a podnikat je zkrátka životní styl, který mě ale nesmírně baví a doufám, že přináší radost nejen mně ale hlavně Vám.

Radka s dětmi

Děkuji z celého srdce za Vaši podporu.

Radka