Doprava zdarma u objednávek nad 400 Kč. Do neděle 23.6.

Profil- Radka Kudrnová

PROFIL – RADKA KUDRNOVÁ

JAK TO VŠECHNO ZAČALO...

 

Dovolte mi, abych se představila. Jmenuji se Radka Kudrnová a e-shop ŠatySukně vedu od roku 2011. Pár let jsem prodávala své výrobky i na portálu Fler.

E-shop je jako moje další děťátko. Vychované od miminka.

Dlouhou dobu jsem všechny výrobky šila sama, pak mi začaly se šitím pomáhat švadleny.

Nyní už jsme tým. Bez žen okolo mě by e-shop jen těžko mohl fungovat.


Více o nás se dočtete zde.

 

103861625_2607443942916537_6546154290516577734_o

 

VŠECHNY PLYŠÁKY UŽ MÁM OBLEČENÉ, TAK CO TEĎ?

Už na základní škole jsem si šila oblečky na panenky a pletla všem plyšákům šály. Po ukončení devítky jsem nastoupila na oděvní průmyslovou školu, obor oděvnictví. Naučila jsem se šít a jednoduše mě to chytlo. Líbilo se mi, jak něco vytvářím podle svých představ. Se střední školou jsme se účastnili nejrůznějších přehlídek, moje modely byly součástí prezentovaných kolekcí a bylo mi jasné, že touhle cestou chci jít.

 

Nebyla jsem si jistá, co přesně chci dělat. Ale věděla jsem, že to musí souviset s textilem. Po maturitě jsem nastoupila na Vysokou školu technickou v Liberci, bakalářský obor Technologie a design. Byla to technická škola, takže mě neminula statistika či fyzika. Nejvíc mě bavily ateliéry a dějiny umění. Bakalářská práce se týkala prostorového pletení. Tvořila jsem pletené obrazy a doplňky do bytu novou technologií. I to byla parádní zkušenost. Další mé kroky vedly na navazující studium, obor Produktový management mi přinesl nové informace o obchodu a marketingu.

 

MOJE PRVNÍ PRODANÁ SUKNĚ

V té době jsem bydlela na koleji v Liberci a domů do Neratovic jsem se vracela jen na víkendy. Po pár zkušenostech s prodáváním v obchodech, modelingem a prací ve fitku jsem si řekla, že bych ráda něco tvořila rukama. Ušila jsem svou první sukni a vystavila ji na portálu Fler. Na profil jsem přidala i další sukně a za několik týdnů se začaly prodávat. Nebylo to nijak velké množství, sukně jsem šila a fotila o víkendech. Měla jsem radost, že si přivydělávám tím, co mě skutečně baví.

 

Po ukončení magisterského oboru jsem se rozhodla pustit se do šití naplno. Šití mě neskutečně naplňuje a baví mě vymýšlet nové modely. Věděla jsem, že lepší zaměstnání bych nenašla. Člověk by měl dělat to, co ho baví, a věřit ve smysl své práce. Tím smyslem jste pro mě vy, milé zákaznice.

 

Šaty a sukně jsou symbolem nás žen, a tak jsem založila e-shop s názvem ŠatySukně.cz. S představou, že budu šít pouze sukně šaty. Jak už to bývá, nic není tak, jak si člověk na počátku myslí. Nabídka je doplněna o tričkasakačepice mikiny, svetry a různé doplňky.

 

ATELIÉR

Osud tomu chtěl a v roce 2014 přišla krásná zpráva, čekala jsem děťátko. S manželem jsme se přestěhovali do většího bydlení, kde jsem si v patře zřídila větší dílnu s kanceláří, a e-shop frčel dál. Jezdila jsem prodávat i na trhy.

Na začátku roku 2020 jsme otevřeli provozovnu v Neratovicích, kde se schází celý tým žen z ŠatySukně. Usnadnilo a zrychlilo to expedici zásilek a celkově tvorbu nových modelů.

 

DSC_0394   DSC_0585_2   DSC_0470

TŘI MALÉ DĚTI A PRÁCE V E-SHOPU

V současné době máme děti tři. K Marušce přibyli ještě Vojtíšek a Matěj.

S podporou své rodiny, především manžela Davida, e-shop rozvíjím a realizuji si tak své sny.

E-shop má spoustu segmentů, na které se člověk musí soustředit a věnovat se jim. U nás je to výběr a shánění materiálů, práce se švadlenami, samotná výroba, prodej, expedice, sociální sítě a marketing, ateliér, vyšívání desénů, focení produktů a samotná struktura e-shopu, která je někdy tak složitá, že mi jde hlava kolem.

 

ŠatySukně jsou můj životní styl, který mě nesmírně baví. Doufám, že přináší radost nejen mně, ale hlavně vám.

 

Milé ženy, děkuji z celého srdce za vaši podporu!

 

Radka