Sukně – jak si vybrat sukni k typu vaší postavy

V e-shopu www.SatySukne.cz je široká nabídka všech typů sukní. Sukně by měla být základ šatníku každé ženy, tak vám poradíme, jak si vybrat tu správnou sukni pro váš typ postavy.

Položme si jednoduchou otázku na úvod – dokážete říct, že víte, jaká sukně sluší vaší postavě?

DSC_6652

Ať už máte jakékoli rozměry, oblékáte se do štíhlých nebo nadměrných velikostí, rozhodujícím faktorem pro výběr sukně, která Vám bude slušet, je vždycky tvar těla. Řada žen se mylně domnívá, že mají – li pár kilo nadváhu, automaticky spadají do skupiny zaoblených, výrazně tvarovaných postav. Možná, že se opravdu můžete pochlubit poprsím přesahující průměr, kulatým bříškem nebo plným zadečkem. Avšak základním vodítkem pro tvar zůstává vnější silueta z čelního pohledu.

Výběr dokonalého kousku oblečení je pro každou ženu něco jiného. Pro výběr sukně musíme znát vlastní křivky a tvar postavy. To, co vypadá perfektně na fotografii nebo na jiné ženě, vůbec nemusí vyhovovat typu vlastní postavy. Zároveň se při výběru sukně musíte soustředit na vlastní styl s osobitost.

Módní trendy sleduje většina žen a je spousta takových, které jsou při výběru oblečení v koncích. Rozumět svým proporcím a umět se podle toho obléknout je přitom základ, bez kterého váš styl nebude nikdy perfektní.

Takže honem do prádla a pojďte se trochu prostudovat. Abyste správně zhodnotily obrysy těla a následně si si vybraly správnou sukni, tak se potřebujete vidět od hlavy k patě. Doporučuji podprsenku a kalhotky do pasu, neboť ty přesně vyznačí přírodní linii pasu, vyhraní délku hrudního koše a obtáhnou boky.

Je důležité umět si vybrat sukni, ve které se budete cítit pohodlně ale zároveň sexy a přitažlivě. Vždy zvýrazněte na své postavě na to, co Vám příroda nadělila krásné a snažte se potlačit to, co už tak dokonalé není. Žena, která má postavu s plnějšími boky, musí myslet na to, jak upoutat pozornost na štíhlý pas. Postava s bříškem naopak musí upozornit na své štíhlé nohy. Na každou postavu se hodí jiná sukně. Sukně, musí na vaší postavě působit harmonicky a musí vyvážit postavu proporčně. Ať už máte postavu jakoukoli, pořád mějte na paměti jednoduchou zásadu – nejštíhlejší místa na těla zdůraznit, nejsilnější dostat do pozadí.

V článku se budeme věnovat tomu, jak si vybrat sukni ke svému typu postavy.

Budeme se soustředit na čtyři hlavní typy postav - tvar Hruška, Jablko, Přesýpací hodiny a Okurka. Nejdřív správně posuďte svůj typ postavy a pak si v e-shopu vyberte ty správné sukně.

Tvar Hruška (postava písmene „A“)

Pro postavu tvaru hrušky je charakteristická útlá horní polovina těla, výrazný pas, širší stehna a plnější zadeček.

Musíte zdůraznit Vaši hlavní přednost a to je krásný dekolt a štíhlý pas.

Noste větší výstřihy, zdobení a korále, šály a šátky a nabírané rukávy. Zvýrazněte ramena ramenními vycpávkami. Opticky vyrovnají rozdíl mezi horní a dolní polovinou těla a postava bude vypadat rovnoměrně.

Topy noste upnuté a sukně takové, které zamaskují větší zadeček. Držte pravidla, že sukně musí končit v nejužším místě Vašich nohou.

Sukně volte vždy jen mírně rozšířené. Váš pas se zdůrazní a zanikne rozdíl mezi rozměry ramen a boků.  Vy můžete zdůrazňovat pas, ale nikdy nenoste sukně bohatě nabírané v pase.

Horní část těla oblékejte do světlých odstínů.  Sukni si naopak vyberte tmavší a jednobarevnou. Vyvarujte se bokových sukní. Sukně posazujte vždy do pasu. Vyvarujte se divokého vzorování v oblasti zadečku.

Pro tvar hrušky je vhodná i dílová sukně (středový díl je v jiné barvě, boky černé). Dílová sukně má úžasný zužující účinek a obecně tento typ sukně sluší i ostatním typům postav.

Máte-li silné i nohy – barevně vše sjednoťte od pasu dolů, nenoste přiléhavé sukně a tuhé materiály.

Dlouhé sukně Vám budou lichotit v případě, že sukně bude splývavá a v tmavé barvě. Dlouhé sukně jsou vhodné spíš pro vyšší postavy. Zlaté pravidlo je, čím plnější postavu máte, tím zvolte splývavější a tmavší materiál a zapomeňte na velké vzory.

  Dlouhá sukně Kolová sukně Dlouhá volánová Volánová ke kolenům Dílová sukně

tvar JABLKO (postava písmene „O“)

Postava typu jablko má problematický střed těla, nedefinovaný pas. Nohy i norní část těla jsou oproti středu těla štíhlejší.

Hlavním znakem tohoto tvaru těla je nevýrazný pas. Možná se přece jen nepatrně rýsuje, ale když těsně připažíte, postranní linie tvoří téměř svislou přímku. Narodila jste se s širokým hrudním košem a relativně úzkými kyčlemi a pánví.

Soustřeďte se na Vaše přednosti – dekolt a štíhlé nohy. Slušet vám budou volnější oděvy, které zamaskují větší bříško.

U rovných postav nadělá největší zlo široká sukně stažená v pase a ještě doplněná páskem. Tím přímo ukazujete na fakt, že nemáte žádný pas. Na sto honů se vyvarujte modelům „přeštípnutým v pase“. Rovněž se vyvarujte sukním s vysokým pasem. Vy potřebujete rovnou siluetu nebo mírně rozšířený střih ke kolenům.

Sukně rovného střihu, nebo sukně mírně do áčka. Nejlépe, když rovné sako, svetr nebo halenu necháte volně splývat přes sukni či šaty. Rovněž u šatů se držte hladkých, rovných střihů, bez pásku či ozdob v pase.

Noste splývavé materiály. Sukně může mít výraznější vzory, ale vrchní polovina těla by měla být zahalená v jednobarevném topu. Máte plnější bříško, to halte do černé, ale máte menší zadeček a štíhlé nohy, tak na ně upozorněte výraznější barvou nebo vzorem.

Balonové sukně a minisukně si můžete dovolit v případě, že máte pěkné štíhlé nohy. Tím odvedete pozornost od širokého pasu.

  Minisukně Dlouhá volánová sukně Balonová sukně pod kolena Balonová sukně
Áčková rozšířená  sukně

 

 

 

Tvar PŘESÝPACÍCH HODIN (postava písmene „X“)

Ženy s postavou přesýpacích hodin mají asi výběr oděvů nejjednodušší. I když nemáte postavu 90-60-90, tak Vaše postava je souměrná. Máte větší prsa, plnější zadeček a úzký pas.

Vytěžte maximum ze štíhlého pasu, který báječně zdůrazníte nabranými sukněmi, halenkami dovnitř a pásky. Pro dokonalý vzhled jednoznačně potřebujete vypasovanou siluetu. Vhodná je pro vás dílová sukně s podélným švem. Opticky lichotí každé postavě, ale pro typ přesýpacích hodin je ideální. Zužuje problematické partie a prodlouží nohy.

Vaše postava je velmi ženská a mezi muži je to neoblíbenější typ postavy. Sukně, které Vám budou slušet nejvíce, jsou pouzdrové sukně, sukně do pasu nebo s vysokým pasem. Úzký pas vynikne v kolové sukni, kterou necháte volně splývat přes větší zadeček.  Vhodná je i tulipánová sukně – zvýrazní štíhlý pas a vykouzlí krásnou křivku boků, která je v harmonii s křivkou prsou a ramen.  Držte se pravidla, že sukně musí končit v nejužším místě Vašich nohou.

 

 

 

 

 

 

  Sukně do pasu Volánová sukně Kolová sukně Dílová sukně

Tvar OKURKA (postava písmene „H“)

Rovná postava (bez pasu a boků) – připomínající tvar okurky.

Máte - li rovnou postavu bez znatelných boků a pasu, jedná se o typicky chlapeckou postavu, která ale může být i silnější.

Vy se soustřeďte na to, jak vytvořit opticky ženské křivky.

Horní polovinu těla halte do upnutých vršků, sukni zvolte širší. V případě že jste vysoká je pro Vás ideální dlouhá volánová sukně v cikánském stylu.

Noste široké kolové sukně. Vy si můžete dovolit balonové sukně, které Vám opticky přidají centimetry v oblasti boků a volánové sukně, které Vám pěkně dotvarují postavu. Vhodná je i tulipánová sukně - vyčaruje křivku boků tam, kde není.

Pokud jste hodně štíhlá, tak se nebojte bohatě volánových sukní a řasení. Slušet Vám budou i dlouhé volánové sukně.

  Minisukně Balonová sukně Volánová sukně Kolová sukně Balonová sukně

Všechny typy sukní, které jsme vám v článku představili, máme v e-shopu www.SatySukne.cz. Rada na závěr: Vždy nejdřív poznejte svou postavu a pak si vybírejte sukně.