1. Úvod
  2. O SATYSUKNE.CZ
  3. Náš příběh...
Náš příběh...

Trochu o nás...

Eshop ŠatySukně.cz vedu už od roku 2011. Od roku 2009 jsem prodávala své výrobky na Fleru.

Eshop je jako moje další děťátko. Vychované od miminka.

Dlouhou dobu jsem všechny výrobky šila sama, pak začaly přicházet na svět naše děti a začaly mi se šitím pomáhat švadleny.

Nyní jsme už tým a bez holek okolo mě, bych eshop jen těžko mohla vést.

S podporou své rodiny, především manžela Davida eshop rozvíjím a realizuji si tak své sny.

Můj eshop má jednoduchou filosofii – dělat pěkné věci za kterými si stojím.  Dělám je srdcem a nejlíp jak umím.

Každou objednávku řeším individuálně, v kanceláři jsme jne dvě holky, tak mám přehled prakticky o všem – co skladem je, co se dá došít, kdy balíčky pošleme apod.

V současné době nabízíme sukně od minisukní až po dlouhé sukně. Velikosti máme od XS až po XXL, nabízíme i různé délky. Nyní se soustředíme hlavně na nové typy šatů a sak. 70% materiálů máme české výroby a snažíme se pokrýt celou výrobu jen z českých materiálů.


Jak se náš eshop dostal tam, kde je teď... aneb, jak to všechno začalo...

Už na základní škole jsem si šila oblečky na panenky a pletla všem plyšákům šály. Po ukončení „devítky“ jsem nastoupila na oděvní průmyslovou školu – obor oděvnictví. Naučila jsem se šít a jednoduše mě to chytlo. Líbilo se mi, jak něco vytvářím podle svých představ. Se střední školou jsme se účastnily nejrůznějších přehlídek, moje modely byly součástí prezentovaných kolekcí a bylo mi jasné, že touhle cestou chci jít…

Nevěděla jsem přesně, co chci dělat, ale věděla jsem, že to musí souviset s textilem. Po maturitě jsem nastoupila na Vysokou školu technickou v Liberci - bakalářský obor Technologie a design. Byla to technická škola, takže mě neminula statistika, fyzika apod. ale nejvíc mě bavily ateliéry a dějiny umění. Bakalářská práce se týkala prostorového pletení – tvořila jsem pletené obrazy a doplňky do bytu novou technologií. I to byla parádní zkušenost. Další mé kroky vedly na navazující studium – obor Produktový management mi přinesl nové informace o obchodu a marketingu.


... a jak to pokračovalo?

V té době jsem bydlela na koleji v Liberci a domů do Neratovic jsem se vracela jen na víkendy. Po pár zkušenostech s prodáváním v obchodech, modelingem a práce ve fitku jsem si řekla, že bych ráda něco tvořila rukama a ušila svou první sukni pro Fler. Na profil jsem přidala i další sukně a za několik týdnů se začaly prodávat. Nebylo to nijak velké množství, sukně jsem šila a fotila o víkendech ale měla jsem radost, že si přivydělávám tím, co mě skutečně baví.Po ukončení magisterského oboru jsem se rozhodla, že nebudu hledat žádné zaměstnání a vrhnu se na sukně pořádně.

Založila jsem si eshop www.SatySukne.cz s představou, že budu šít jen sukně a šaty. Jak už to bývá, nic není tak, jak si člověk na počátku myslí a k sukním a šatům přibyly i další kousky oblečení - kalhoty, trička, čepice a další. Stále si říkám: ještě že slovo „šaty“ je tak obecné a skryjí se za ním i další oděvy.

Po vysoké škole bylo na šití spoustu času a eshopu jsem se věnovala naplno.


... a dál?

Osud tomu chtěl a v roce 2014 přišla krásná zpráva – čekala jsem děťátko. S manželem jsme se přestěhovali do většího bydlení, kde jsem si vybudovala atelier a větší dílnu s kanceláří a eshop frčel dál.

Dál jsem jezdila prodávat i na trhy, kde mi Maruška pomáhala.

Moje návrhy a tvorba tak nějak stárnou se mnou.. Nebo si vyvíjí se mnou – to zní lépe :-)

Na začátku jsem šila hodně minisukní (teď když koukám na to, jak krátké sukně jsme na škole nosila, tak se nestačím divit). Později - v těhotenství - jsem přidala těhotenské sukně. S dětmi jsem zařadila dětské sukně a dívčí sukně. A potom, co mi Maruška na všechno moje oblečení říkala : ,,Mami, já taky!“ jsem začala šít stejné sukně pro maminky i dcerušky. Jednu dobu jsem na materiál tiskla autorské tisky, v současné době děláme sukně s výšivkou. Uvidíme, co přijde dál…Vše dělám pocitově a spousta nápadů vyplyne naprosto přirozeně. Většinou si nápady nechám uležet v hlavě, někdy je „hodím na papír“ a čas ukáže, jestli ho zrealizuji hned, po nějaké době anebo vůbec.


 

Jak skloubit malé děti a práci na eshopu?

V současné době máme děti tři - k Marušce přibyl ještě Vojtíšek a Matěj.

I když jsem obklopená týmem lidí, tak práce na eshopu je stále hodně.

Pracuji především dopoledne, kdy jsou starší děti ve školce a s nejmladším synem je manžel doma. Odpoledne trávím čas s dětmi a manželem společně, protože večer manžel odjíždí do práce.

Každá rodina má nějak nastavený režim a ten náš je možná prochu nestandartní, ale funguje:)

Večer, když děti uložím do postýlek, tak zasedám k emailu (proto Vám chodí odpovědi hlavně po večerech) a nebo fotím nové produkty do eshopu.

Eshop má spoustu segmentů, na které se člověk musí soustředit a věnovat se jim. U nás je to výběr a shánění materiálu, práce se švadlenama, samotná výroba, prodej, expedice, sociální sítě a marketing (aby se o nás i vědělo, že jo:), ateliér, vyšívání desénů, focení produktů a samotná struktura eshopu, která je někdy tak složitá, že mi jde hlava kolem:-D

Mít eshop a podnikat je zkrátka životní styl, který mě ale nesmírně baví a doufám, že přináší radost nejen mně ale hlavně Vám.

Děkuji z celého srdce za Vaši podporu.

Radka

Kde nás najdete?

Za vodárnou 214

Neratovice - Lobkovice

Mapa

Mapa

Kontakt
Logo
www.SatySukne.cz
Radka
Radka
9- 18h.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.