» ŠatySukně.cz- Radka Kudrnová

V e-shopu satysukne.cz prodává svou autorskou tvorbu oděvní návrhářka a zakladatelka e-shopu Radka Kudrnová (*1987, Praha, Česká republika)

E-shop SatySukne.cz je malá společnost, kterou s podporou své rodiny rozvíjím a realizuji si tak své sny.

Nabízím autorskou tvorbu – vše sama navrhuji, vybírám materiály a šiji.

Oblečení, které nabízím je šité s láskou a citem. Látky používám jak přírodní, tak směsové. Některé látky si nechávám vyrábět, pro jiné jezdím do pletáren. Snažím se mít v nabídce širokou škálu hlavně českých materiálů.

Výhodou je, že v oblečení, které koupíte u mě, pravděpodobně nepotkáte jinou ženu. Oblečení šiji jen v pár kusech, někdy se jedná o naprosté originály.


Móda, kterou navrhuji, řadím do kolekcí, takže z jedné látky najdete většinu oděvů – sukně, šaty, turecké kalhoty i aladinky a trička.

Zbytků látek přibývá, a proto se je snažím co nejvíc „recyklovat“. Dělám i doplňky – čelenky a brože.

Můj eshop má jednoduchou filosofii – dělat pěkné věci za kterými si stojím.  Dělám je srdcem a nejlíp jak umím. Každou objednávku řeším individuálně a tím, že vše dělám sama, mám přehled prakticky o všem.

V mých oděvech a nabídce se odráží to, co se právě prožívám ve svém osobním životě.  Na počátku jsem šila hodně minisukní – jako mladá holka jsem si je mohla s přehledem dovolit. Později - v těhotenství - jsem přidala těhotenské sukně. S dětmi jsem zařadila dětské sukně a dívčí sukně. A potom, co mi Maruška na všechno moje oblečení říkala : ,,Mami, já taky!“ jsem začala šít stejné sukně pro maminky i dcerušky. Jednu dobu jsem na materiál tiskla autorské tisky, v současné době dělám výšivky. Uvidíme, co přijde dál…Vše dělám pocitově a spousta nápadů vyplyne naprosto přirozeně. Většinou si nápady nechám uležet v hlavě, někdy je „hodím na papír“ a čas ukáže, jestli ho zrealizuji hned, po nějaké době anebo vůbec.


 

Oblečení fotím sama a snad i to přispívá k přirozenosti mého e-shopu. Miluji přírodu a i to je vidět na mé prezentaci. Moje móda se od první sukně vyvinula a vyvíjí stále a doufám, že Vám moje výrobky při nošení přinášejí stejně radosti jako mně, když je tvořím.

A pro koho je moje móda? Módu navrhuji pro ženy, které se chtějí cítit vyjímečně, hezky a pohodlně. Móda je pro volný čas, na procházku, ale i do zaměstnání např. na neformální pátky. Nějaké oblečení je i ryze společenské. Snažím se o to, aby oděvy byly snadno kombinovatelné. Většinou jsou oděvy ve velikostech XS - XL. V e-shopu je vždy detailně popsána velikost výrobku. Každý materiál se chová jinak, takže se na mě nezlobte, pokud Vám jednou bude S a podruhé M. U mě není problém zboží vyměnit.

Reaguji na aktuální roční dobu - v nabídce najdete letní sukně, sukně na podzim a na jaro a i zimní sukně.

Jednoduše řečeno – látky a oblečení mě vždycky bavily a mám velkou radost, že můžu pracovat v tom, co mě skutečně těší. Prodávám jak v eshopu, tak v několika kamenných prodejnách a na trzích.

Na trhu v Praze v roce 2014


Ale jak to všechno začalo? Už na základní škole jsem si šila oblečky na panenky a pletla všem plyšákům šály. Po ukončení „devítky“ jsem nastoupila na oděvní průmyslovou školu – obor oděvnictví. Naučila jsem se šít a jednoduše mě to chytlo. Líbilo se mi, jak něco vytvářím podle svých představ. Se střední školou jsme se účastnily nejrůznějších přehlídek, moje modely byly součástí prezentovaných kolekcí a bylo mi jasné, že touhle cestou chci jít…

Nevěděla jsem přesně, co chci dělat, ale věděla jsem, že to musí souviset s textilem. Po maturitě jsem nastoupila na Vysokou školu technickou v Liberci - bakalářský obor Technologie a design. Byla to technická škola, takže mě neminula statistika, fyzika apod. ale nejvíc mě bavily ateliéry a dějiny umění. Bakalářská práce se týkala prostorového pletení – tvořila jsem pletené obrazy a doplňky do bytu novou technologií. I to byla parádní zkušenost. Další mé kroky vedly na navazující studium – obor Produktový management mi přinesl nové informace o obchodu a marketingu. V té době jsem bydlela na koleji v Liberci a domů do Neratovic jsem se vracela jen o víkendech. Po pár zkušenostech s prodáváním v obchodech a práce ve fitku jsem si řekla, že bych ráda něco tvořila rukama a ušila svou první sukni pro Fler. Na profil přidala i další sukně a za několik týdnů se začaly prodávat. Nebylo to nijak velké množství, sukně jsem šila a fotila o víkendech ale měla jsem radost, že si přivydělávám tím, co mě skutečně baví.

1. prodaná sukně na fleru v roce 2009
Po ukončení magisterského oboru jsem se rozhodla, že nebudu hledat žádné zaměstnání a vrhnu se na sukně pořádně… Založila jsem si eshop www.SatySukne.cz s představou, že budu šít jen sukně a šaty. Jak už to bývá, nic není tak, jak si člověk na počátku myslí a k sukním a šatům přibyly i další kousky oblečení. Stále si říkám: ještě že slovo „šaty“ je tak obecné a skryjí se za ním i další oděvy.
Promoce 2012

Po vysoké škole bylo na šití spoustu času a eshopu jsem se věnovala naplno. Osud tomu chtěl a v roce 2014 přišla krásná zpráva – čekala jsem děťátko. S manželem jsme se přestěhovali do většího bydlení, kde jsem si vybudovala větší dílnu a šila dál. Nezastavilo mě těhotenství č. 1 ani těhotenství č.2 . :)

V současné době mám děti dvě a nemůžu si vynachválit manžela a obě babičky mých dětí, protože kdykoli je potřeba, tak mi pomohou a já tak dál můžu vést eshop, který doufám, přináší radost nejen mně ale hlavně Vám.


Moje děti Maruška *2014 a Vojtíšek *2015

Zde si můžete prohlédnout hodnocení kvality výrobků a zde si můžete přečíst hodnocení obchodu.

Příjemné nakupování Vám přeje Radka Kudrnová za www.SatySukne.cz