ZBOŽÍ V AKCI


» Jak vyrobit podzimní věnec
Výroba podzimní dekorace

Podzimní dekorace by od září neměla chybět v žádné domácnosti. Velmi pěkně a přirozeně vypadá podzimní dekorace z přírodnin. Ať už se jedná o výzdobu do vázy, podzimní dekorace na stůl, podzimní věnce na dveře, či venkovní podzimní dekoraci jako je např. cibulový cop. Největší radost budete mít z toho, když si dekoraci vytvoříte sama. Vytvořte si vlastní originální dekoraci, která Vám bude dělat radost příštích pár týdnů nebo udělejte radost svým přátelům či rodině a podzimní věnec jim darujte. O tom, jak vyrobit podzimní věnec je následující článek.

Podzimní věnec lze koupit, nebo za pár korun – a to myslím doslovně – vyrobit…V mém případě, jediná finančně měřitelná položka byly tavné tyčinky a energie. Výroba podzimní dekorace není žádná složitá věc, tak není důvod, abyste se do toho s chutí nepustila sama.

Na podzimní věnec je zapotřebí samotný základ věnce – lze koupit polystyrénový nebo slaměný v květinářství a ti šikovnější si jej mohou vyrobit v proutí. U vody vždy roste nějaká vrbička nebo jiný strom s pružnými větvemi. Proutky očistíte od listí a z jedné tlusté větvičky si uděláte kolečko, které spokojíte provázkem, či drátkem. Další proutky omotáváte pravidelně okolo a vždy zaseknete pod stávající, aby věnec držel pohromadě. I když se Vám nepovede přímo ukázkový věnec, ničemu to nevadí – budete ho přece zdobit.

Neočištěné protí Proutky již bez listí

Podzimní věnec je velmi levná záležitost v případě, že si zdobení najdete sama v lese. V tomto období příroda nabízí nepřeberné množství květin a plodů. Do věnce se hodí šišky, plody šípku, mochyně, hlavy máků, oříšky, chmel aj.

Zdobit ho lze i textiliemi – pěkně vypadají květinky, které lze i zakoupit u mě v E-shopu a které vkusně zakomponujete do věnce. Pokud jste šikovnější, látkové květinky si vyrobte sama ze zbytků látek. Co dalšího do bytu můžete vyrobit ze zbytků látek najdete zde.

Plody mochyně Žaludy Šípky
Chmel Šišky Traviny

Nápadům se meze nekladou, tak jen pro inspiraci ještě můžete použít např. pytlovinu, různé traviny, slámu a klacíky či listy různých barev. Na věnec lze materiál připevňovat drátkem nebo tavnou pistolí.

Začněte věnec zdobit nejprve travinami, či pytlovinou jako základem, následně připevňujte větší plody a věnec na závěr dozdobte drobnými oříšky či šípky. Zdobit můžete jak pravidelně, tak nepravidelně - záleží jen na vašem vkusu a cítění.

Hotový podzimní věnec už stačí jen pověsit na dveře. Požijte provázek, tkaloun nebo tenký drátek.

Podobně se dají vyrobit i vánoční věnce nebo věnec na velikonoce a dozdobí se vždy podle ročního období.

Podzimní věnec se hodí jako dekorace na dveře, nebo se svíčkami na stůj, popř. na hrob.

Začněte travinama a pak největšími plody Přidávejte drobnější dekoraci Hotový věnec

Na konci podzimu věnec vyměníte za vánoční výzdobu. Podzimní věnec pečlivě uschovejte a příští rok ho znova použijte. Věnec stačí oprášit, dolepit pár plodů a nebo loňskou dekoraci odstranit a na základ věnce nalepit úplně novou podzimní dekoraci.